EKO odpowiedzialność

Sabich z dumą należy do grona promotorów zrównoważonej ekonsumpcji

Zrozumienie i szacunek

Zespół Sabicha przykłada szczególną wagę do świadomości ekologicznej. Na bieżąco szkolimy się i usprawniamy metody zrównoważonego zarządzania, ponieważ taka postawa wymaga konsekwentnej, codziennej uwagi. Od początku opieramy nasze menu na naturalnych składnikach oraz używamy ekologicznych opakowań. Wprowadziliśmy system segregacji śmieci i restrykcyjnie trzymamy się polityki zero waste, zmniejszając do minimum ilość odpadów oraz marnowania żywności

“Progress is impossible without change, and those who cannot change their minds cannot change anything.”

George Bernard Shaw

Opakowania używane w Sabichu

Papier i Drewno

Tradycyjne materiały naturalnego pochodzenia, które są przyjazne dla środowiska i w pełni biodegradowalne. Papier powstaje z surowca w 100% odnawialnego szybko się rozkłada, a drewno może być kompostowane lub spalane jako paliwo.

Pulpa z trzciny cukrowej

Trzcina cukrowa jest naturalnym, odnawialnym i szybko rosnącym biozasobem. To z niej robione są np. nasze miski na zupę. Jest w 100% biodegradowalna i w pełni podlega recyklingowi.

PLA

Tworzywo przypominające wyglądem plastik, z którego zrobione są np. nasze łyżki do zupy. PLA to nowa generacja substancji biodegradowalnych, na bazie której produkty można poddać recyklingowi lub kompostować w przemysłowych kompostowniach

Zwróć uwagę:

Opakowania wielorazowego użytku

Filozofia ReUse jest nam szczególnie bliska. Będziemy wdzięczni, jeśli przyjdziesz do nas ze swoim własnym kubkiem na kawę lub pojemnikiem na żywność. Docenimy to, dając Ci 5% zniżki na zamówione jedzenie.

Utylizacja folii aluminiowej

Bardzo prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na recykling folii aluminiowej, w którą pakowane są nasze kanapki w dostawach realizowanych przez partnerów. Instrukcję utylizacji opakowań dołączamy do każdego zamówienia.

Redukcja smogu

Zrezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru lub spaceru. Będzie nam bardzo miło obsłużyć Cię osobiście, zwłaszcza jeśli przysłuży się to Twojemu zdrowiu oraz zmniejszy ilość smogu generowanego w trakcie dostaw posiłków zamawianych do biur i domów.


Podziel się z nami swoimi doświadczeniami, uwagami oraz pomysłami! Chętnie weźmiemy udział w akcjach dotyczących ekologii. Zadzwoń do nas pod numer (+48) 518 128 958 lub napisz, a odpowiemy najszybciej będzie to możliwe.